

Vlieland is een prachtig eiland en met meer dan 200.000 bezoekers per jaar een toeristische attractie van formaat. Alleen wil het met de exploitatie van zwembad en sportcentrum Flidunen niet erg vlotten. Al jaren moet er geld bij om de exploitatie rond te krijgen.
Naast de subsidie van meer dan 300.000 euro per jaar moet er de laatste drie jaar richting de 70.000 euro bij om het sportcentrum draaiende te houden. Vorig jaar is er onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om het sportcentrum financieel op orde te krijgen, alleen is daar tot op heden nog weinig meegedaan.
Interne factoren spelen daarin een rol, er is een nieuw stichtingsbestuur gekomen en waren ook personele problemen. Onder de bevolking van het eiland is er wel voldoende draagvlak om het zwembad open te houden.
Saillant detail: In 2015 is Flidunen nog voor een kwart miljoen euro verduurzaamd waardoor het energieverbruik met 64 procent is teruggebracht.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: info@zwemrekreatie.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar info@zwemrekreatie.nl