
Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek na onderzoek onder 7000 personen van 15 jaar en ouder.
Er wordt door het statistieken bureau onderscheidt gemaakt tussen sterk eenzaam (11 procent) en enigszins eenzaam (29 procent).
Daarentegen voelt 61 procent zich niet eenzaam en dat was voor corona in 2019 nog 66 procent.
Het zijn vooral jongeren die zich emotioneel eenzaam voelen. En dat is wel te verklaren.
Kijk eens om je heen. De hele dag zijn de jongeren bezig met de fake wereld die social media heet.
Je leeft in je eigen bubble en hebt geen contact meer met de echte wereld. Daar ligt het grootste probleem.
Ouderen zijn ook eenzaam maar dat komt andere factoren. Als je ouder wordt verlies je steeds meer mensen om je heen door scheiding of overlijden.
Met hobby´s en interesses is het enigszins op te vullen. En meedoen aan sporten en andere activiteiten is ook een goede invulling.
De Week tegen Eenzaamheid 2024 is tot en met 2 oktober.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: info@zwemrekreatie.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar info@zwemrekreatie.nl