
Keuringen van attracties, waaronder waterglijbanen en andere speeltoestellen, worden uitgevoerd door keuringsinstanties die door de overheid zijn aangesteld. Deze AKI (Aangewezen Keuring Instanties) keuren een attractie of speeltoestel volgens de regels van de Warenwetbesluit Attractie- en Speeltoestellen (WAS) en volgens de Europese richtlijn 1069.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) voert daar namens de overheid de controle op uit. Via de NVWA zijn de keuringsinstellingen terug te vinden die aangewezen zijn voor keuringen. Na goedkeuring van deze instanties krijgt de attractie of speeltoestel een keuringscertificaat.
Attractie- en speeltoestellen moeten dusdanig zijn ontworpen en vervaardigd, dat zij bij redelijkerwijs te verwachten gebruik geen gevaar opleveren voor de veiligheid of de gezondheid van personen.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: info@zwemrekreatie.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar info@zwemrekreatie.nl