Een storing aan de technische installatie kan behoorlijke gevolgen hebben. Bij zwembad Blokweer in Alblasserdam is 725 kubieke meter water het riool ingestroomd. Een nachtmerrie voor ieder zwembad.
Een van de afsluiters was door het uitvallen van een compressor blijven hangen waardoor het water vanuit het gesloten systeem het riool in is gestroomd.
Het water stond 70 centimeter onder de rand en dat is te laag om veilig te kunnen zwemmen. Inmiddels is er een onderzoek gestart wat de oorzaak is van de storing en ook waarom het systeem geen foutmelding heeft gegeven.
Het waterpeil is inmiddels weer op niveau gebracht, het wegstromen van het water heeft geen verband met eerdere lekkages aan de vloer van het zwembad bij de opening van het bad in 2014.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: zwemrekreatie@ziggo.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar zwemrekreatie@ziggo.nl