Op dit moment wordt het nieuwe en mega duurzame zwembad in Katwijk gebouwd als opvolger van het huidige Aquamar.
In het oorspronkelijke plan zou er 300 m² aan zonnepanelen worden geplaatst en dat wordt nu opgewaardeerd naar 1.500 m².
In totaal worden er nu bijna 500 panelen geplaatst die goed zijn voor ongeveer 140.000 KWh aan groene stroom per jaar.
Reden voor de uitbreiding is om de maximale toegezegde SDE-subsidie (Stimulering Duurzame Energieproductie) te realiseren (122.380 euro over een periode van 15 jaar).
De uiteindelijk te ontvangen subsidie van het rijk is namelijk onder andere afhankelijk van de totale stroomproductie.
Met het uitbreiden van het aantal zonnepanelen zal de maximaal toegekende subsidie worden gerealiseerd.
Het nieuwe Aquamar kost 16 miljoen euro en de oplevering wordt in april 2018 verwacht.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: info@zwemrekreatie.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar info@zwemrekreatie.nl