Welkom

splash3

Nieuws

Jongeren helpen (demente) ouderen met zwemmen

Op tal van locaties in Nederland in zwembaden zijn er initiatieven om jongeren te betrekken bij de zorg voor ouderen.

Dat is ook het doel en streven van de stichting Zwementie. Een maatschappelijk initiatief dat een paar geleden is opgestart om jongeren met (demente) ouderen te laten zwemmen.

De stichting heeft als doel om studenten (jongeren), vrijwilligers en mantelzorgers actief te betrekken als begeleider van de ouderen die graag willen zwemmen.

In de praktijk blijkt dit initiatief goed te werken en de interactie tussen ouderen en jongeren wordt als zeer positief ervaren.

Nederland telt op dit moment ruim 270.000 mensen met dementie. Door de vergrijzing en het ouder worden zal dit aantal in de toekomst explosief stijgen. In 2040 zal ruim 500.000 mensen lijden aan dementie.

Voor meer informatie kijk op de website van Zwementie.

A&P

Zwembaden

ZR Video's

Techniek van een nieuw zwembad

Lid worden

Archief ZwemRekreatie

Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: zwemrekreatie@ziggo.nl

Aanmeldformulier


captcha
Vul bovenstaande reeks in

Uitgaves

Uitgaves

Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.

Lid worden

Contact




Neem contact op

Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar zwemrekreatie@ziggo.nl