Zwembaden worden over het algemeen duurzamer en duurzamer.
In Utrecht bijvoorbeeld is bij zwembad Den Hommel een uniek panelen systeem geplaatst dat elektriciteit opwekt maar dat ook het zwembadwater verwarmd.
Door gebruik te maken van nanotechnologie kan de installatie daarom op dagen zonder zon energie opwekken en vervolgens hoge temperaturen realiseren.
Via nanotechnologie wordt het normale daglicht gebruikt om elektriciteit op te wekken waarmee het zwemwater kan worden verwarmd.
Het warme water wordt vervolgens opgeslagen in een buffervat, hierdoor kan het warme water later gebruikt worden.
Door een warmtepomp toe te voegen aan het systeem hoeft men ook geen gebruik meer te maken van een externe gasvoorziening.
Deze technologie is nog relatief nieuw voor Nederland en is gebaseerd op de toepassing van infrarode zonnepanelen.
De afgelopen jaren zijn er in alle Utrechtse zwembaden duurzaamheid maatregelen getroffen met als doelstelling om in 2030 klimaatneutraal te zijn.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: zwemrekreatie@ziggo.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar zwemrekreatie@ziggo.nl