Private uitbaters kunnen zwembaden niet exploiteren zonder een extra bijdrage van de gemeenten. Zo ook in Geldrop, het contract voor zwembad De Smelen loopt met af in 2016 en exploitant Laco heeft al gemeld aan de gemeente dat het zwembad zonder subsidie dan dicht gaat.
Laco Recreatie ziet geen mogelijkheden om zonder het extra geld het zwembad en onder de huidige voorwaarden open te houden. Het gemeentebestuur van Geldrop-Mierlo wil per 31 augustus 2016 stoppen met de financiële steun aan zwembad De Smelen. Exploitant Laco krijgt nu jaarlijks 200.000 euro voor behoud van de maatschappelijke functie van het zwembad.
Het is een discussie die op dit moment bij veel gemeenten speelt omdat exploitatie contracten aflopen met particuliere exploitanten.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: zwemrekreatie@ziggo.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar zwemrekreatie@ziggo.nl