In het kader van verduurzaming zijn op sport- en zwembad complex De Wetterstins in Burgum 452 zonnepanelen geplaatst. De zonnepanelen gaan een forse besparing opleveren in de energiekosten en uiteraard veel minder uitstoot van CO2.
Op het dak van het zwembad is tevens een ecologische witte reflecterende dakbedekking aangebracht. Daardoor blijft het binnen koeler en het wordt minder warm op het dak wat ten goede komt aan de zonnepanelen. Tevens zijn op het dak van het gemeentehuis zijn 458 zonnepanelen geplaatst.
De gemeente Tytsjerksteradiel heeft dankzij een SDE+ subsidie de zonnepanelen kunnen plaatsen. SDE is een subsidieregeling van de overheid om de productie van duurzame energie te stimuleren. Het gaat steeds beter met de ontwikkeling van verduurzaming bij gemeenten en dat geldt ook voor de zwembaden.
Het archief van ZwemRekreatie omvat duizenden artikelen. Stuur een email voor meer informatie: zwemrekreatie@ziggo.nl
Om de uitgaves van ZwemRekreatie te bekijken dient u abonnee en ingelogd te zijn. Bestaande abonnees kunnen een inlogcode aanvragen door een mail te sturen.
Als u vragen of opmerkingen heeft kunt u een mail sturen naar zwemrekreatie@ziggo.nl